KONST / Litografier / Färglitografi 9344292
*
nr 934 4292
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Dansare, 113/350, motivet: 88x66
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:33:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 15:54:19
1
Vinnande bud
12/1 12:00:00
2
1.200 kr
12/1 12:00:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson dansare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
nr 934 4292
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Dansare, 113/350, motivet: 88x66
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 15:54:19 | 1 | Vinnande bud |
12/1 12:00:00 | 2 | 1.200 kr |
12/1 12:00:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson dansare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28